M

Squash to moja życiowa pasja, która codziennie motywuje mnie do działania i przynosi nowe wyzwania. Każdego dnia poświęcam się treningom, pracując nad doskonaleniem swoich umiejętności. Moim celem jest osiągnięcie doskonałej formy, aby w najważniejszych momentach być zawsze gotowa do rywalizacji.

Follow me:
Fb

Natalia Mierzejewska Mistrzynią Czech Junior Open 2023

“Żaden zwycięzca nie wierzy w przypadek”

(Fryderyk Nietzsche)

Natalia zaczęła pierwszy dzień zmagań od meczu ze Szwajcarką i Czeszką nie dając przeciwniczkom jakichkolwiek złudzeń na większe zdobycze punktowe. Sobotnie przedpołudnie Natalia meczem z rozstawioną [3/4] Bułgarką zaczyna od porażki w pierwszym secie, ale już 3 kolejne wygrywa i spokojnie trafia do półfinału. Tam czeka na nią już rozstawiona z [2] Rumunka.

Od 17:00 obie damy pokazały nam pięknego squasha dostarczając ogromnych emocji. Pierwszy set wygrywa Timea, dwa następne Natalia, czwarty ponownie Rumunka. Piąty set to istny horror dla widzów – Timea prowadzi 8:2 i od tego momentu 7 punktów z rzędu zdobywa Natka i kończy mecz wygraną z mocno już zmęczoną rywalką.

Finał:

Czas na niedzielny finał całego turnieju, w którym spotkały się najlepsze w tym turnieju dwie Polki, bowiem drugi półfinał wygrała pewnie Wiktoria Grodzka. Dziewczyny zawsze dostarczają nam zdrowych i pięknych emocji dlatego byliśmy pewni, że uraczą nas postawą i grą. Spotkanie wzbudziło ogromne zainteresowanie i po raz kolejny możemy śmiało powiedzieć, że było warto oglądać. 😍 Panie grały szybko, pewnie, świetnie technicznie i przede wszystkim czysto. Mecz ułożył się jak na ostatnich Mistrzostwach Polski – pierwszy set dla Natalii, dwa kolejne wygrywa Wiki ale znamy Natalię i doskonale, że nigdy nie odpuszcza i zawsze walczy do ostatniej piłki. Ostatecznie dość zdecydowanie wygrywa sety 4 i 5 zostając Mistrzynią Czech Junior Open 2023.

To pierwszy, historyczny Turniej Super Series Federacji ESF w finale którego zagrały dwie polki.

Tym bardziej cieszymy się ze zwycięstwa!
Wyniki:
  1. Natalia Mierzejewska [9/16] – Danielle Baumeler [17/16] 3:0 (11-0 11-1 11-3)
  2. Natalia Mierzejewska [9/16] – Denisa Otahalova [5/16] 3:0 (11-5 11-1 11-4)
  3. Natalia Mierzejewska [9/16] – Sofia Georgieva [3/4] 3:1 (7:11 11:7 11:4 11:7)
  4. Natalia Mierzejewska [9/16] – Timeea Maria Dumitrascu [2] 3:2 (9-11 11-5 12-10 8-11 13-11)
  5. Natalia Mierzejewska [9/16] – Wiktoria Grodzka [9/16] 3:2 (11:7 6:11 5:11 11:5 11:6)