M

 

Squash to moja życiowa pasja, która codziennie motywuje mnie do działania i przynosi nowe wyzwania. Każdego dnia poświęcam się treningom, pracując nad doskonaleniem swoich umiejętności. Moim celem jest osiągnięcie doskonałej formy, aby w najważniejszych momentach być zawsze gotowa do rywalizacji.

Follow me:
Fb

Squash to lektura obowiązkowa, jak szpiegowski thriller pełna niespodzianek, intryg, uderzeń i  zagrywek. Wyjątkowa!

Pierwsze kroki

Natalia jest niezwykle utalentowaną zawodniczką, która swoją przygodę ze squashem rozpoczęła w wieku 5 lat. Poza tytułami Mistrzyni Polski wielokrotnie wygrywała turnieje dziewcząt w swojej i wyższych kategoriach wiekowych. Jednocześnie zawsze stawała na podium rywalizując z dużo starszymi od siebie zawodnikami w kategoriach OPEN (z chłopcami) często do lat 17.

Niesamowite jest to, że już w wieku 11 lat Natalia wygrywała z doświadczonymi zawodniczkami seniorskimi. Te osiągnięcia jeszcze bardziej podkreślają jej wyjątkowy talent i determinację.

Aktualnie, odnosi sukcesy na międzynarodowej arenie squashowej, stając na podium w najbardziej prestiżowych turniejach światowej organizacji ESF. Jej osiągnięcia potwierdzają, że jest ona jedną z najobiecujących zawodniczek w Polsce.

Ciężki trening

Natalia oddaje się treningom z ogromnym zaangażowaniem i wsparciem ze strony doświadczonego sztabu trenerów. Dzięki temu, stale dokonuje znaczących postępów w swojej grze. Doskonałe podstawy techniczne oraz pierwsze sukcesy sportowe zbudowała i osiągnęła dzięki Rafałowi Rykowskiemu. Obecnie codzienne treningi są prowadzone przez takie osoby jak Damian Choma, Bartek Podgórski, Michał Mierzejewski oraz Arek Sprycha oraz co warto podkreślić, Natalia często sama podejmuje ogrom wysiłku i pracy.

Ważnym elementem przygotowań Natalii jest również dbałość o jej motorykę oraz odpowiedni rozwój fizyczny. W trosce o te aspekty, pomagają jej doświadczeni fizjoterapeuci jak trenerka i instruktorka fitness, Magdalena Paździor.

Najważniejsze tytuły

Mistrzyni:

Belgian Junior Open 23

Danish Junior Open 23

Czech Junior Open 23

Polish Junior Open 19, 22

LVK European 18

Team / Individual

Mistrz Polski 17, 18, 19,  22

Medalistka:

Vce Mistrz Polski 17, 23

European Team Championships 23

{Bronze}

Gdy robisz to
co kochasz - już wygrywasz!

Największym marzeniem Natalii jest zostanie Mistrzynią Świata a decyzję o zostaniu najlepszą podjęła bardzo wcześnie. Swoją przygodę ze squashem rozpoczęła za sprawą taty, który zabierał ją na swoje treningi i zauważył talent.
Ciężka praca Natalii zaowocowała występem w jej pierwszym turnieju międzynarodowym Polish Junior Open 2017 w kategorii dużo starszych dziewcząt do lat 11 (Natalia miała wówczas 8 lat), gdzie niewiele brakowało by stanęła na podium. Ostatecznie zajęła 4 miejsce przegrywając nieznacznie z bardziej doświadczoną Ukrainką. To było motywacją do jeszcze cięższej pracy by w 2019 zostać mistrzynią tego turnieju Grand Prix w randze Europejskiej Federacji Squasha.

W 2019 Natalia po zdobyciu LVK Europy oraz Mistrzostwa Polski w Squashu 2019 kompletuje koronę 2019 i po raz pierwszy w karierze zwycięża w najwyższej rangi turnieju w Europie – PJO 2019.

2020 zakończyła vice mistrzostwem Polski by w 2022 ponownie wrócić o jeden wyżej, na ulubiony, najwyższy stopień podium i cieszyć się z Mistrzostwa Polski 2023!. Dodatkowo 2022 Natalia kończy zwycięstwami w Polish Junior Open Grand Prix w kategorii GU15 co świetnie wpisuje się w rozwój i osiągnięcia. Natalia zawsze wie czego chce i nie odpuszcza najważniejszych imprez od początku kariery. Kolejny cel zostaje osiągnięty z końcem roku zwycięstwem w turnieju seniorskim w kategorii B!

2023 (20-22.01) rozpoczyna zwycięstwem w Turnieju najwyższej rangi w Europie – Super Series Europejskiej Federacji Squasha (ESF) Czech Junior Open 2023!

Ogromne doświadczenie zdobyte, bowiem na naukę czas był przed zawodami. Natalia nie lubi być zaskakiwana dlatego zawsze starannie przygotowuje się do każdej imprezy. Jeśli chcesz osiągać sukcesy cała praca, wylany pot i spalone kalorie są mało istotne gdy nie powiedzie się na najważniejszych Turniejach. Sukcesy rodzą się w głowie, w domu, w trakcie treningów i wielu miejscach o których wie Natalia i jej Team – bowiem na turniejowym korcie pozostaje już tylko dobra zabawa.

Czech Junior Open

Champion 2023

Historyczny sukces wrocławianki w Turnieju Super Series Federacji ESF .

European Championships

Drużynowe Mistrzostwa Europy Juniorów 2023

Pierwszy historyczny medal Mistrzostw Europy dla Wrocławia.

Danish Junior Open

Champion 2023

Natalia Mierzejewska zostaje Mistrzynią HEAD Danish Junior OPEN 2023

Zakochanie się w
grze

Squash odznacza się wytrzymałością, szybkością, umiejętnościami, talentem, duchem, mocą, intensywnością, zwinnością, a przede wszystkim wytrzymałością psychiczną. Uwielbiam połączenie aktywności fizycznej i psychicznej. Od strony mentalnej trzeba uaktywnić spryt, aby przechytrzyć przeciwnika i wygrywać. Gramy w zamkniętej przestrzeni dlatego kluczowe jest manewrowanie piłką i zmylenie przeciwnika. Uwielbiam ten aspekt.

Squash to Sztuka.

Dla mnie.

Psychiczne i fizyczne aspekty squasha są jak ziemia z księżycem, cały czas wpływają na siebie. Co jest pierwsze, nie wiem. Wszystko zależy od dnia. Mecz może dla mnie potrwać dłużej gdy jestem sprawna fizycznie lub efektowniej gdy głowa jest. Połączenie obu to sztuka.

Moja sztuka.

Wywiady - harmonia
relacji

Na rozwój człowieka składa się jego dorobek w wielu dziedzinach życia. Sztuka i sport maj wiele płaszczyzn wzajemnego oddziaływania, wzajemnie kreują działania i uzupełniają się. Już od czasów starożytnych wiadomo, że doskonalenie i kształcenie rozumu bez ćwiczeń z ciałem daje słabe wyniki.

Mistrzostwo to harmonia obu.
Wywiady.

Kilka wywiadów udzielonych w trakcie Turniejów.

Mistrzostwa Polski Juniorów 2022
Polish Junior Open 2023
Drużynowe Mistrzostwa Polski 2023

Zainteresowany współpracą? Skontaktuj się z nami!