Pierwszy seniorski medal DMP

Turniej

SNS FOODS Drużynowe Mistrzostwa Polski 2024

Kategoria

PZSQ | Drużynowe Mistrzostwa Polski

Rozegrany

13 - 15 czerwiec 2024

Historia drużynowego ducha na szklanym korcie w sercu Posnanii

Niesamowitym doświadczeniem było zdobycie mojego pierwszego medalu na seniorskich Mistrzostwach Polski. To wydarzenie było wyjątkowe pod wieloma względami, a najbardziej zapadło mi w pamięć dzięki świetnej organizacji przez Darka Filipowskiego oraz niezwykłej scenerii szklanego kortu w galerii Posnania. Wrażenie, jakie to miejsce wywarło na wszystkich obecnych, było naprawdę ogromne.

O zespole

Reprezentowałam zespół @hugonacademy wraz z moimi koleżankami z reprezentacji Polski – Sofią, Tolą i Hanią. Niestety, zabrakło z nami Wiktorii, która zmaga się z kontuzją. Wiktoria, jeśli to czytasz, życzę Ci szybkiego powrotu do zdrowia!

Turniej zapowiadał się rewelacyjnie, z trudnymi meczami przeciwko topowym zawodniczkom świata, takim jak m.in. Hollie Naughton, Torcie Malik, oraz naszym polskim zawodniczkom. Już od początku wiedziałam, że czeka nas ogromne wyzwanie.

Ćwierćfinał

Mój pierwszy mecz niestety nie doszedł do skutku, ponieważ rywalka z drużyny Supertruskawki zrezygnowała z meczu. Ich zespół już i tak przegrał dwa pierwsze mecze, dzięki wygranym Sofii i Toli. To zapewniło nam zwycięstwo. Szkoda, bo zawsze fajnie jest zaprezentować się na szklanym korcie, zwłaszcza w tak niesamowitej lokalizacji.

Półfinał

Drugi mecz, już w półfinale Mistrzostw przeciwko drużynie S4S Serwitech ProTeam Orzech, był kluczowy. Musiałam go wygrać, aby nasz zespół awansował do finału bowiem rozpoczynałam swój mecz przy stanie 1:1. W tym roku zmierzyłam się już z Weroniką Zimecką i po raz kolejny wygrałam 3:0. Grało mi się świetnie, tempo było spokojne, a zwycięstwo pewne. Cała drużyna dała z siebie wszystko, wygrywając 2:1 i awansowałyśmy do finału.

Finał

Z niecierpliwością oczekiwałam sobotniego finału. Wiedziałam, że ponownie wynik całego meczu może zależeć ode mnie. Moje koleżanki z drużyny miały przed sobą trudne zadania, ale wiedziałyśmy, że aby zdobyć złoty medal, musimy dać z siebie wszystko. Niestety, mimo niesamowitej walki, obie musiały uznać wyższość rywalek. Mnie czekało starcie z jedną z najlepszych i najbardziej utytułowanych zawodniczek w Polsce – Natalią Lopez.

Pierwszy set przegrałam 8:11, głównie przez kilka niewymuszonych błędów i świetną grę rywalki. Drugi set to był prawdziwy rollercoaster – prowadziłam 5:1, potem przegrywałam 9:10, by ostatecznie wygrać 12:10. W trzecim secie od początku grałam pewnie, wygrywając 11:7 i cały mecz 2:1.
To był dla mnie niezwykły moment – pierwszy raz w karierze odbierałam medal seniorskich mistrzostw Polski. Bardzo cieszę się z takiego wyniku i przede wszystkim z dobrej, pewnej gry. Nabieram coraz większej pewności siebie w starciach z seniorkami na najwyższym poziomie.

Chciałabym serdecznie podziękować Hugonacademy za zaproszenie do drużyny, opiekę w trakcie turnieju i stworzenie świetnej atmosfery. Było super potrenować z Sofią, Tolą i Hanią, aa zapomniałabym no i przede wszystkim zdobyć srebrny medal Mistrzostw Polski

.

Co Dalej?

Po intensywnym miesiącu pełnym wyzwań, w tym za chwilę uczestniczę w turnieju Platinum European ESF, bardzo ważnym w walce o kolejny TOP w klasyfikacji ESF.

Podziękowania
Na koniec chciałabym z całego serca podziękować moim rodzicom za ich niesamowite wsparcie i wiarę we mnie, trenerom za ich nieocenioną pomoc i wskazówki, a także sponsorom, którzy umożliwiają mi rozwój i realizację moich sportowych marzeń.

#Squash #polskisquash #Leader #DreamsComeTrue

Dziękuję za zaufanie i pomoc

Pozostałe Sukcesy