Ciężki, lecz Owocny Rok 2023

Turniej

European squash Federation

Kategoria

ESF | GU 15

Rezegrano

2023

Osiągnięcia 2023
  • Mistrzyni Czech
  • Bronz Europy
  • Mistrzyni Danii
  • Mistrzyni Belgii
  • Mistrzyni Szwajcarii
  • V-Mistrzyni Polski
  • V-Mistrzyni PJO
  • ESF Numer 1

Rok, który minął, był dla mnie intensywnym, pełnym wyzwań, zwycięstw i momentów nauki, okresem którego nie zamieniłabym na nic innego. W dla mnie nowym, międzynarodowym świecie squasha, gdzie każdy mecz stanowi próbę siły, wytrwałości i determinacji, każdy krok przynosił nowe doświadczenia i lekcje, które kształtowały nie tylko moje umiejętności, ale także charakter. Rozpoczęłam ten rok w rozgrywkach Federacji ESF z dalekiego miejsca w rankingu. Bez rozstawienia w styczniu wygrałam bardzo trudny turniej Super Series ESF Czech Junior Open. Potem kilka miesięcy treningu do Mistrzostw Europy i turniejowe praktycznie całe II półrocze. Ale po kolei.

Sukces osiągnięty w styczniu w Pradze nie był ostatni na arenie międzynarodowej w Czechach. W maju reprezentując Polskę, zdobyłam brązowy medal na Mistrzostwach Europy, wygrywając swój każdy pojedynek. Był to nie tylko sukces indywidualny, ale także ukoronowanie wspólnej pracy i wysiłku całej reprezentacji. Mistrzostwa Polski Juniorek były przede wszystkim wyzwaniem czasowym. Turniej w którym zdobyłam srebrny medal trwał cały dzień a finał odbywał się w godzinach do gry w których nie jestem przyzwyczajona. Ale było to dla mnie przypomnienie, że każdy moment, zwłaszcza porażka, ma potencjał do nauki i wzrostu.

Kolejnym etapem były Mistrzostwa Polski Seniorek a jedyna porażka z doświadczoną mistrzynią Polski @Karina Tyma była dla mnie lekcją pokory, ale także źródłem motywacji do dalszego doskonalenia się. Pokonanie wszystkich pozostałych rywalek i piąte miejsce na IMP uważam za jedno z najważniejszych dotychczasowych osiągnięć. Pozostała ostatnia, dokładnie zaplanowana droga tym razem na szczyt mojej kategorii w ESF. Kolejne wygrane w turniejach JO Danii, Belgii, Szwajcarii oraz drugie miejsce w Polskim pozwoliły mi objąć prowadzenie w rankingu i przez kolejne zestawienia pozostawać na szczycie. Nie wiem czy któraś z Polek miała taką możliwość ale to wspaniałe uczucie.

Rok 2023 to długie miesiące, w których 24 rozegrane międzynarodowe spotkania przyniosły mi 23 zwycięstwa. Wygrane cztery z pięciu turniejów w których wystartowałam Federacji ESF były nie tylko potwierdzeniem mojej pracy, ale także motorem do dalszego rozwoju. Zwycięstwa cieszą, a to porażki uczą. Równowaga między triumfem a lekcją jest kluczem do osiągania szczytów. Ten rok był dla mnie intensywnym okresem rozwoju, zarówno jako sportowca, jak i osoby. Każde zwycięstwo, każda porażka, wzmocniły moją determinację i pragnienie dalszego doskonalenia. Wierzę, że każdy moment, każde doświadczenie, nadchodzące wyzwania – wszystko to będzie mnie kształtować i prowadzić do osiągnięcia kolejnych celów. Droga do szczytu jest trudna, ale to właśnie ta droga jest tym, co czyni ten sport i moją pasję niezwykłą i niezapomnianą. Za wszystkimi moimi sukcesami stoi ogromna praca i wsparcie całego zespołu – ludzi, którzy są dla mnie niezastąpieni. Bez ich wsparcia, motywacji i pomocy nie byłabym w stanie osiągnąć tego, co osiągnęłam.

Pierwsze słowa wdzięczności kieruję do moich niesamowitych rodziców, którzy od samego początku byli przy mnie, wspierając każdy mój krok w tej nie tylko sportowej podróży. Ich wsparcie, motywacja i niekończąca się wiara w moje umiejętności są dla mnie niezastąpione. To dzięki nim mam siłę, by podjąć każde wyzwanie. Ogromną rolę odgrywają także moi trenerzy. Ich wiedza, doświadczenie i nieustające wsparcie były kluczowe w moim rozwoju jako zawodniczki. To oni pokazywali mi, jak pokonywać granice i jak ciężka praca prowadzi do sukcesu. Ich zaangażowanie w moją karierę było nieocenione. Bardzo dziękuję również moim sponsorom, którzy wierzą we mnie, wspierając mnie w pasji i umożliwiając uczestnictwo w turniejach, treningach i rozwijaniu moich umiejętności. Ich wsparcie finansowe było kluczowe dla mojego rozwoju i daje mi możliwość koncentracji na swoim celu.

@teamierzejewska to ludzie zaangażowani w moją sportową drogę, którzy dają wsparcie, które umożliwiło mi osiągnięcie tego, co zdobyłam w roku 2023. Bez ich zaufania i pomocy moje sukcesy nie byłyby możliwe. Jesteśmy zespołem, który razem pokonuje przeszkody, celebruje zwycięstwa i czerpie naukę z porażek. Dzięki nim czuję się silniejsza, gotowa na nowe wyzwania i wiem, że nie jestem sama w drodze do osiągnięcia kolejnych celów. To wspólna praca i wsparcie całego zespołu sprawiają, że każdy mój krok w świecie squasha jest możliwy..

Natalia

Oznaczenia:ESF Betard Milart Michał Mierzejewski WSCpro

Pozostałe Sukcesy