5 Miejsce w Mistrzostwach Polski Seniorek 2023

Turniej

Betard IMP Seniorów 2023

Kategoria

PZSQ | IMP

Rezegrano

8 - 10 czerwiec 2023

Nadszedł moment, na który tak długo czekałam – Betard Indywidualne Mistrzostwa Polski Seniorów 2023. Był to czas, w którym zmierzyłam się z najlepszymi zawodniczkami w Polsce, a wynik przeszedł moje oczekiwania, choć nadal żałuję lekkiej tremy przed meczeme z Kariną. Chciałabym podzielić się z wami moją historią, która doprowadziła mnie na piąte miejsce, przegrywając tylko z wielokrotną mistrzynią Polski Od samego początku turnieju czułam w sobie dreszczyk emocji i zdeterminowanie, że to będzie wyjątkowy turniej. Wszystko zaczęło się od losowania, które przydzieliło mi trudną rywalkę w pierwszej rundzie, jednakże wierzyłam w siebie i w swoje umiejętności. To były moje pierwsze Indywidualne Mistrzostwa Polski Seniorów, a presja i emocje były ogromne.

W pierwszym meczu stanęłam twarzą w twarz z rywalką, która miała na swoim koncie reprezentację Polski w kategorii GU19. To była chwila, w której nie można było sobie pozwolić na żadne błędy. Po zaciętym pojedynku udało mi się wygrać i przeskoczyć pierwszą przeszkodę. Kolejne rundy były równie emocjonujące. Z każdym meczem poczułam, że rosną we mnie pewność siebie i wiara w siebie. Czułam wsparcie od rodziny, przyjaciół i trenera, którzy byli ze mną na każdym kroku. To był nieoceniony atut w mojej drodze do sukcesu..

Wielki moment nadszedł w 1/4, kiedy stanęłam przeciwko wielokrotnej mistrzyni Polski. Była to szansa, aby zmierzyć się z najlepszą i sprawdzić swoje umiejętności na najwyższym poziomie. Mecz był zacięty, ale niestety przegrałam. Mimo to byłam dumna z tego, że mogłam stanąć do pojedynku z tak utalentowaną zawodniczką. Przegrana w półfinale nie złamała mnie, wręcz przeciwnie – zmotywowała do walki o trzecie miejsce. W pojedynku o brązowy medal stanęłam przeciwko kolejnej doświadczonej zawodniczce, która nie była łatwym przeciwnikiem. To był kolejny trudny mecz, ale wygrałam go z determinacją i głęboką wiarą w swoje umiejętności.

Ostatecznie skończyłam te mistrzostwa na piątym miejscu, co dla mnie było ogromnym osiągnięciem. Przegrałam tylko jeden mecz, a pozostałe wygrane stanowią dla mnie niezwykłe źródło dumy i motywacji do dalszego rozwoju. To był turniej, który na zawsze zapadnie mi w pamięć i zostawił we mnie ogromny spokój i pewność drogi do kolejnych sukcesów. Betard Indywidualne Mistrzostwa Polski Seniorek 2023 były dla mnie niesamowitym doświadczeniem i dowodem na to, że ciężka praca, determinacja oraz wsparcie najbliższych mogą przynieść niezwykłe rezultaty. Cieszę się, że miałam okazję wziąć udział w tych zawodach i jestem gotowa na kolejne wyzwania, które mój ulubiony sport stawia przede mną. Ten turniej na zawsze pozostanie we mnie jako symbol walki, pasji i wytrwałości..

Bardzo dziękuję za wsparcie całemu teamowi: mamie, tacie, trenerowi Damian Choma (#dumnytrener) i Bartłomiej Podgórski, którzy są zawsze przy mnie. Bardzo było mi miło, że na moje mecze znaleźli czas by mnie dopingować zza szyby moi sponsorzy Betard i Milart – całymi rodzinami z Natalia Mierzejewska #TeamMierzejewska – to naprawdę szczególne uczucie, dziękuję ślicznie. Jeszcze ostatnie podziękowania za obecność i doping znajomym z Wrocław Squash Club w którym trenuję ale nie tylko. Wiem, że jako czternastolatka osiągnęłam super rezultat wśród seniorów ale ja chcę wygrywać, a że nic samo się nie zrobi, był tylko 1 dzień odpoczynku i powracam z całym teamem do codziennych treningów i sportowych aktywności..

Za chwilę kolejne turnieje, kolejne emocje.

    Wyniki:
  1. 1/16 FINAŁU: Jagoda Góra 3:0 (14:12, 11:9, 11:4)
  2. 1/8 FINAŁU: Alicja Filipkowska 3:0 (11:6, 11:3, 11:7)
  3. 1/4 FINAŁU: Karina Tyma 0:3 (5:11, 8:11, 1:11)
  4. Półfinał o miejsce 5: Julia Burak 3:2 (9:11, 11:5, 11:6, 3:11, 11:8)
  5. Finał o miejsce 5: Aleksandra Burak 3:1 (9:11, 11:8, 11:8, 11:8)

Natalia

Oznaczenia:ESF Betard Milart Michał Mierzejewski WSCpro

Pozostałe Sukcesy